• z 2
  • z 2

Patelnie z powłoka granitową

Wybór odpowiedniej patelni często przysparza miłośnikom gotowania nie lada problemów. Ważne jest bowiem nie tylko jej wielkość, ale i design i funkcjonalność. Gotowanie, pieczenie i smażenie to czynności które wymagają dobrego i praktycznego wyposażenia - wie to każdy, kto choć raz w życiu przygotowywał kolację lub obiad dla przyjaciół i rodziny. 

Osoby, które stawiają na trwałość sprzętu kuchennego powinny zdecydować się na patelnie z powłoką granitową. Materiał, z którego wykonuje się tego rodzaju patelnie jest bowiem niezwykle trwały na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Można ich używać nawet w połączeniu z metalowymi akcesoriami bez obawy o ewentualne zarysowania powłoki. Jest to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni, w której gotuje się dużo i często. Dodatkowo warto zauważyć, iż powłoka granitowa nie pozwala na przywieranie potrawy do spodu, co jest cechą bardzo praktyczną. Patelnie granitowe doskonale się również czyszczą, a o tym jak istotne jest, by sprzęt kuchenny był łatwy w utrzymaniu czystości nie trzeba przekonywać chyba nikogo.

Niektóre z oferowanych patelni wyposażono dodatkowo we wskaźnik temperatury, co pozwala na kontrolę nagrzania jej powłoki. Jest to bardzo przydatny gadżet, gdyż pamiętać należy o tym by patelni tego typu zbytnio nie przegrzewać. Oferowane produkty wykonano oczywiście z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, niezawierających szkodliwych związków chemicznych. 

Warto zauważyć jeszcze, iż patelnie granitowe nie tylko są bardzo solidne, ale dodatkowo prezentują się niezwykle efektownie. Świetnie wpasują się zarówno w nowoczesną, jak i klasyczną przestrzeń kuchenną. Ich odpowiedni dobór kolorystyczny do danego wnętrza sprawi, iż mogą zostać doskonałą ozdobą dla danej kuchni. A w ładnym i designerskim wnętrzu przyjemnie się także gotuje.

Patelnia granitowa, czyli codzienna przyjemność ze smażenia

Codziennie gotujemy, a szczególnie smażymy, przygotowując pyszne, aromatyczne dania. Jednak do tego celu potrzebne jest nam trwałe i sprawdzone naczynie, dzięki któremu będziemy czerpać przyjemność już z samego procesu. W tym przypadku doskonałe rozwiązanie stanowi patelnia granitowa. To jeden z najpopularniejszych rodzajów patelni dostępnych na rynku. Nie jesteśmy tym wcale zdziwieni. Produkty dostosowane są przeważnie do większości powierzchni, jednak zawsze należy sprawdzać dokładne oznaczenia. Ponadto oferujemy patelnie jedynie znanych oraz sprawdzonych firm. Ufamy doświadczonym markom takim jak Tadar, Zwieger czy GSW. Jesteśmy pewni, że nie będziesz zawiedziony takim wyposażeniem Twojej kuchni. Każde przyrządzanie posiłku okaże się wręcz przyjemnym rytuałem.

Wytrzymałe patelnie granitowe to zakup na lata

Przede wszystkim wskazalibyśmy dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, czyli mówiąc prościej - zarysowania. Dodatkowo jedzenie nie będzie przywierać do powierzchni, ponieważ patelnie granitowe posiadają specjalną powłokę. Co ważne, bez problemu umyjemy dane naczynie w zmywarce, ale też ręcznie. Nie mamy również wątpliwości, że wystarczy niewielka ilość tłuszczu, aby usmażyć przepyszne posiłki. Produkt zachowa swój pierwotny kształt przez lata użytkowania, wystarczy o niego odpowiednio dbać.

Postaw na patelnie z powłoką granitową dostosowane do Twoich preferencji

W naszej ofercie znajdziesz pojedyncze patelnie z powłoką granitową, ale też praktyczne komplety, składające się z kilku patelni. Dysponujemy różnorodnymi średnicami - między innymi 20, 24 czy 28-centymetrowymi. Zauważysz także patelnie granitowe do placków i jajek, posiadające dedykowane otwory. Przygotowywanie pancakes czy jaj sadzonych nigdy nie było tak proste. Zastanów się zatem nad swoimi aktualnymi wymaganiami i zamów wybrany przez siebie produkt dopasowany pod Twoje preferencje.

Każda patelnia z powłoką granitową wyróżnia się eleganckim wyglądem

Patelnia może stanowić także element dekoracyjny pomieszczenia. Dzięki otworom na końcu rączek możemy je swobodnie powiesić nawet na ścianie. Tak wyglądająca patelnia z powłoką granitową przyciągnie wzrok i urozmaici kuchnię o dodatkowe akcesorium. Klasyczna prezencja odnajdzie się w każdym wnętrzu niezależnie od jego stylu. Natomiast, jeżeli masz jakieś wątpliwości bądź pytania względem naszego asortymentu, doświadczony zespół chętnie na nie odpowie. Serdecznie zapraszamy do zakupów!