Czajnik Bezprzewodowy

Czajnik bezprzewodowy - wygodny i elegancki

Czajnik bezprzewodowy inaczej nazywany czajnikiem elektrycznym, w ciągu ostatnich kilku lat stał się niezbędnym akcesorium w każdej kuchni. Są one nie tylko bardziej nowoczesne, ale również zmienił się ich wygląd. W ofercie można znaleźć produkty wykonane ze sali nierdzewnej, szkła czy tworzywa sztucznego. Posiadają one różne pojemności, dlatego można z łatwością dobrać model pod względem wielkości rodziny, czy częstotliwości spożywanych napojów. Ciekawe kształty, wzory i kolory pozwolą na dobór urządzenia do aranżacji kuchni.

Czajniki bezprzewodowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając czajniki bezprzewodowe, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Najistotniejsze parametry w tych urządzeniach to: rodzaj grzałki, pojemność czajnika, obudowa, moc, wskaźnik poziomu wody, filtry, kabel, zabezpieczenia oraz dodatkowe funkcje. Im większa moc czajnika, tym szybciej będzie on grzał wodę, ale może również pobierać więcej prądu. Dobrze jest również zastanowić się, czy woda jest grzana sporadycznie i dla niewielkiej ilości osób, czy lepiej zaopatrzyć się w duży i silny czajnik, który za jednym razem szybko zagrzeje wodę np. dla pięcioosobowej rodziny.

Czajnik bezprzewodowy - jaką obudowę wybrać?

Czajnik bezprzewodowy może być wykonany z różnych materiałów, a wybór każdego z nich niesie za sobą pewne zalety. Najpopularniejszym rodzajem czajników są te wykonane z tworzywa sztucznego. Ich dużą zaletą jest korzystna cena, lekkość oraz wiele wzorów i kolorów do wyboru. Kolejnym rodzajem są czajniki ze stali nierdzewnej. Wybierając ten produkt, warto zwrócić uwagę na odpowiedniej jakości termoizolację, dzięki której woda pozostanie dłużej ciepła. Dodatkowo tego typu czajniki są odporne na korozję. Ostatnim popularnym czajnikiem jest ten wykonany ze szkła hartowanego lub połączenia szkła ze stalą nierdzewną. Wielkim plusem jest tu na pewno ciekawy i elegancki design, który łatwo wpasuje się w każdą kuchnię, a także odporność na korozję i trwałość.

Czajniki bezprzewodowe - wskaźnik poziomu wody

Niektóre czajniki bezprzewodowe posiadają specjalny wskaźnik poziomu wody. Jest to niewielki element, który znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Ma on postać okienka w zabudowie, z narysowaną skalą. To właśnie dzięki tej skali jesteśmy pewni, czy nie przelaliśmy czajnika i ile dokładnie wody się w nim znajduje. Na jego podstawie można również łatwo wyliczyć, ile należy nalać wody, aby zagotować np. dwie szklanki, które potrzebne są nam do zaparzenia herbaty.